31 Aralık 2015 Perşembe

Anlatımlı Patik Yapımı
38-39 ayak numarası için 52 ilmek atarak başlıyoruz.

Bu şekilde 5 sıra haroşa örüyoruz.Baştaki 18 ilmeği örüp 16 ilmek kesip,  kalan 18 ilmeği de örüyoruz.


Bir alt sırada kestiğimiz 16 ilmeğin yerine 19 ilmek atıyoruz.


Üç sıra haroşa örüyoruz.Baştaki 18 ilmeği örüp 19 uncuyu ters örüyoruz. Farklı renk ipliği (ben kahverengi kullandım) kendi ipimize düğümlüyoruz. 20.ilmeğin içinden tığ yardımıyla 6 ilmek çıkartıyoruz. Krem renkle bir ters örüp sonraki ilmekten tekrar 6 ilmek çıkartıyoruz. Bu işlemi 6 ilmek çıkardığımız ilmekler 9 adet olana kadar devam ediyoruz. Son ilmeği de ters alıp kalan 18 ilmeği haroşa örüyoruz.


Sonraki sırada krem renkle ördüklerimizi kremle diğer renkle ördüklerimizi onun rengiyle haroşa örüyoruz.Bir sonraki sırada da üstteki işlemi tekrarlıyoruz. Yalnız bu kez haroşa değil düzine örüyoruz.Bu işlemi kahverengi iple 3 sıra yapana kadar devam edip, kahverengi ipi koparıp kremle 10 sıra haroşa örüyoruz.Şimdi tabanını yapmak için baştaki 53 ilmeği örüp 54 ve 55.ilmeği aynı anda alıp onunla birlikte 7 ilmek örüp 8.yi çift ilmek alıp geri dönüyoruz ve yine o 8 ilmeği 9 ilmekle birlikte alıp tüm ilmekler bitene kadar devam ediyoruz.İlmekler bitince topuk kısmı için yandaki ilmekleri şişimize geçirip bir tek bir çift alarak topuk kısmını da örüp bitiriyoruz.Anlaşılmayan bir yer olursa, yardımcı olmaya çalışırım.

Allah'a ısmarladık...

2 yorum:

  1. Merhabalar iadeyi ziyarete geldim sizi benim ve diğer blog arkadaşlarımın takibe alabilmesi için izleyiciler gadgetini eklerseniz çok güzel olur. Aramıza hoş geldiniz ;))

    YanıtlaSil
  2. Tesekkur ederim.Hosgeldiniz.Henuz yeni oldugum icin bir cok seyi yeni ogreniyorum.En kisa zamanda ekliycem insaallah.

    YanıtlaSil

Görüşleriniz benim için önemli,giderken yorumunuzu bırakırsanız sevinirim:))